JÕULUOOTUS JA TALVEHOOAEG JÄRVAMAAL

Jõuluvana maja Paides

Pole põnevaimat ja vahvaimat aega aastas kui seda on Eestimaa talv ja jõulude aeg. Olgu selle lumega kuidas on, Järvamaa sellest ei sõltu ning pakub kohalikele ja külalistele sel imelisel ajal palju ägedaid tegevusi.

Alpakad lumes

Jõulueelne aeg on Järvamaal siginat-saginat täis. Lapsi ja lapsemeelseid ootavad kõik siinsed jõuluprogrammid kilplaste juures, Järvamaa muuseumis on vana aja jõulud ja Ajakeskuses Wittenstein tervislikud ja vallatud jõulud. Päris ehtsa jõulutunde saab kätte jõulumaal Vargamäel ja Alpakamaal.

Kõik suuremad jõulutuurid käivad aisakella tilinal läbi Järvamaa kirikute ja kultuurikeskuste. Nii saab nautida selliste superstaaride jõulumuusikat nagu Ivo Linna, Birgit, Ott Lepland, Ines, Stig ja Elina ning ka paljud teised lauljad on Kesk-Eestist läbi sõitmas. Paide keskväljakule on üles seatud jõuluvana maja, kus taat lapsi ootab soove ja luuletusi esitama.

Valgehobusemäe vaatetorn

Koos lume tulekuga avas talvehooaja ka Valgehobusemäe Suusa- ja Puhkekeskus. Esimesed suusarajad aeti sisse kohe detsembri alguses maha sadanud värskele lumele. Läbi hooaja on Valgehobusemäel palju üritusi, kust ei puudu nii Valgehobusemäe suusamaraton suusavõistlus Jaak Mae karikatele kui ka Valgehobusemäe talvefestival. Uus ja uhke on Valgehobusemäe vaatetorni valgustus, mis õhtutundidel kindlasti pilku püüab ja kaugele silma paistab.

Tammsaare rahvamatk

Kindlasti toimub jaanuaris traditsiooniline Tammsaare rahvamatk, mis juhatab sisse rahvamatka-aasta. Ning populaarsust kogub admiral Pitka matk, mis toimub veebruaris ja on matkajaid proovile panev 20 kilomeetri pikkune ekstreemmatk kulgedes Jalgsemalt Peetrisse. Korraldaja on antud matkal Kaitseliit.

Head jõuluaega ja tervislikku uut aastat!

Autor Piret Sihver
Piret on Järvamaa Turismiinfokeskuse infospetsialist. Küsimuste korral võta temaga ühendust e-maili teel paide@visitestonia.com või helista 3850400.