LONTOVA – ÜLETADES ENNAST JA JÕGE

Lontova seikluspark

Rõõm enda ületamisest tuleneb vajadusest leida uusi positiivseid elamusi just enda seest. Kui sellisele individuaalsele ja isiklikule meeleheale lisandub väga kaunis looduslik keskkond ja meeldiv õhkkond, jagub ülendatud meeleolu kauaks.

Lontova seikluspark on koht, kus saab ületada nii ennast kui ka kaunist Kunda jõge, mis on selle koha tõeline pärl. Kõlab nagu reklaamis – two in one! Kuid see pole muidugi kõik…

Inimesed on läbi aegade vee äärde rajanud oma laagreid, elamisi ning linnu. Vesi on inimestel janu kustutanud, rahustanud neid ja elatist andnud. Miks siis mitte teha vee äärde üks aktiivse tegevuse koht?

Kõrgusejulgus

Lontova Seikluspark

Kõrgusekartus on inimestele kui liigile ellujäämiseks vajalik omadus. Kas siis looja või loodusliku valiku poolt meie liigile kinnistatud omadus avaldub meis kõigis erisugusel määral ja isegi erinevatel eluperioodidel omamoodi. Teadlased pole jõudnud ühele meelele, miks hirm kõrguse ees inimestel erimoodi esineb. Viimasel ajal arvatakse enam, et tegemist on inimeste geneetilise koodiga seadistatud tasakaaluorganite omadustega. Ühes on uurijad aga ühel meelel – kõrgusekartust saab leevendada eelkõige positiivse kogemusega.

Inimesed ei seikle kõrgetes kohtades peamiselt siiski hirmu ületamise vajadusest, vaid sellest kõditavast rõõmust, mida sellised väikesed eneseületamised pakuvad. Kõrgusejulgus võib olla isegi sama meeldiv eneseületus kui kunagine julgus esmakordselt meeldima hakanud klassikaaslast kõnetada!

Vee ja taeva vahel

Revo Koha Revo Kohaon selle ägeda seikluspargi rajaja. Temale oli kohe selge, et külastajatele on oluline peale sportliku elamuse ka looduse ilu, mida Kunda jõe orus küllaga jagub. Voolav vesi on inimesele üks suuremaid meelelisi elamusi pakkuvaid looduslikke nähtusi. Miks mitte vaadelda seda ilusat nähtust täiesti erilisest vaatenurgast, kinnitatuna trossidega vee ja taeva vahele. Täiesti eriline elamus!

Revo hindab vee lähedust kõrgelt: „Inimesed on läbi aegade vee äärde rajanud oma laagreid, elamisi ning linnu. Vesi on inimestel janu kustutanud, rahustanud neid ja elatist andnud. Miks siis mitte teha vee äärde üks aktiivse tegevuse koht, mis annaks inimestele võimaluse viibida looduses ja nautida vee kohinat ja võtta aeg maha nii mõtisklusteks kui ka sõpradega kohtumiseks.“

Lontova Seikluspark

Neu London ja von Blücher

Siinne koht ilmselt tõmbab huvitavaid ideid ja erilisi lähenemisi. Kunagi rajas siinne maaomanik Kunda jõe suudmesse sadama, mille suurejoonelisi arenguplaane pidi ilmestama ka väärt nimi – Neu London. Saksa-inglisepärasest nimekujust sai peale meie põhjarannikule iseloomulikult eesti-soomepäraseks muutumist Lontova. Tõeline kosmopoliitsus!

1814. aastal alistati Waterloo lahingus toonane kurjam Napoleon. Sel ajal peeti selle lahingu üheks kangelaseks preisi kindralit Gebhard Leberecht von Blücherit, kes praeguseks tänamatult teise väejuhi, hertsog Wellingtoni varju on jäänud. Igal juhul üle-eelmise sajandi algul oli ta eriti sakslaste hulgas väga kuulus ja kohalik mõisnik nimetas siinse paiga tema auks Blücheriks. Ka see maailmanimi on siin uuesti au sisse tõstetud ja suure sõjasangari nime kannab nüüd Lontova seikluspargi kohvik.

Väärt koht

Lontova Seikluspark
Lontova Seikluspark

 

Lontova seikluspargis saab paljut proovile panna. Isiklikku julgust kõrgel trossidel, koostöövõimekust meeskonnaseiklusel, lapsesõbralikkust lastealal… Peale selle saab proovile panna oma kodumaa tundmise taset. Kui te pole avastanud enda jaoks veel silmnähtavalt uuenenud Kunda linna koos kaasaegse ranna ja põneva ajalooga, siis peaks selle kandi kohe reisiplaani panema. Ja muidugi alustades Lontova seikluspargist.

Fotod: Joosep Martinson, Revo Koha


KÜLASTUSINFO

Autor Janek Šafranovski
Janek Šafranovski on turismivaldkonnas tegev olnud juba mitu aastat. Rebala muuseumi juhtimise kõrval on tema suur huvi artiklite ja lugude kirjutamine.