ÜLESKUTSE: NUTISEADMED NURKA NING LAITSERALLYPARKI LAPSEGA MÄNGIMA!

Laps LaitseRallypargis

Tihti me ei saa arugi, kui kiiresti lendab aeg ja kui ruttu kasvavad lapsed suureks. Selle asemel, et meid vajada, vajame meie hoopis neid. Selleks, et tol hetkel nad meie kõrval oleksid, peaksime meie olema nende kõrval siis, kui nad meid kõige rohkem vajavad – nende lapsepõlves.

Annike RannapaluLaitseRallyPargi müügijuht Annike Rannapalu kutsub kõiki üles tõstma pilgud oma ekraanidelt ning veetma rohkem aega vabas õhus koos oma laste ja pereliikmetega. Veel parem, kui seda tehes veel midagi uut õpiks. Kus on selline koht? Aga loomulikult Laitses liikluslinnakus!

Selles kiires ühiskonnas peaksime leidma neid hetki, kohti ja võimalusi, kus ema, isa ja miks mitte ka vanaema ja vanaisa on koos lapsega – mängides, toimetades või lihtsalt koos olles. Sel momendil ei pruugi see tunduda väga olulisena, aga laps meenutab neid koos oldud hetki veel ka 20 aasta pärast. Selle tänulikkuse ja rõõmu nimel tasub oma mugavustsoonist välja tulla, näha pilti tervikuna, panna enda jaoks väärtused paika. Väärtuslik oskus on osata öelda „EI!“ hetkel olulisena tunduvale tööle või toimetusele. „Ei, ma olen siis kinni, see päev on siis pere jaoks!“ Tundub lihtne, aga kas ka tegelikult? Selles tarbimisele suunatud ületöötatud maailmas on inimesed ükskõikseks muutumas ja esialgu võib raske tunduda mõelda rohkem perega koosolemise peale.

Lapsed rallivad

Üks selline perega koosolemise kohti on hiljuti avatud LaitseRallyPargi Mängudemaja ja liikluslinnak. Kui varem oli see rohkem mehistele meestele mõeldud rallitamise koht, siis sellest ajast, kui sinna kerkis Mängudemaja ning selle ette valmis unikaalne liikluslinnak (mini-linn), sai sellest kogupere keskus, kus on varastest hommikutundidest kuni õhtuni välja võimalus kogu oma perega mõnusasti ja põnevalt aega veeta. See on ideaalne koht, kus õpetada lastele liikluskäitumist ja –ohutust. Siin tulevad emmelt-issilt esimesed õpetused, kuidas peab turvaliselt liikluses toimima, saab selgitada lapsele erinevate liiklusmärkide tähendusi ning arutada võimalikke ohtusid. Lastele pakub aga kõige rohkem rõõmu just ise autoga sõita – meie valikus on nii elektriautod, jalgrattad kui ka pedaalkardid. Armas on vaadata, et emme ja issi on võtnud selle aja, et kõndida lapse kõrval ja teda õpetada või siis istuda liivakasti kõrval ning aidata lapsel uhket lossi ehitada. See on puhas rõõm, sest see tehti koos issiga. Kiigutades last kiigel või mängides lapsega mõnda lauamängu õpid sa ise samuti palju oma lapse kohta.

Esimene rattasõit

Natuke kurb on aga vaadata neid vanemaid, kes tulevad küll koos lapsega siia, aga selle asemel, et koos aega veeta, sukelduvad istudes üks ühel, teine teisel pool diivanit oma nutikasse telefoni! Neile jääb kahjuks tähele panemata lapse rõõm ja nad ei märka, et laps on väike vaid väga lühikest aega. Hiljem on juba hilja imestada, miks minu kallis laps mulle halvasti ütleb ja uksi paugutab – nüüd ei pane tema sind tähele…

Et vanemad saaksid oma lastele olla võimalikult head ja tasakaalukad teenäitajad, peab ka nende karikas täis saama ja vahel ka enda sees oleva plika ja poisikese välja laskma. Ja selle jaoks ongi LaitseRallyPargi Mängudemaja ja liikluslinnaks just hea koht, kuna siin saavad ennast välja elada ja hästi tunda väikestega koos ka täiskasvanud. Siin saab sõita simulaatoriga, vanema pojaga jõudu proovida konsoolidel ja ühisel kardirajal kihutades või bensiiniga varustatud Jeep’is ringi tuuritades. Emmed aga unustavad oma argimured XBoxi ees hüpates ja vajalikke punkte korjates ja tundes siirast rõõmu sellest, et lõpuks ometi on nad leidnud koha, kuhu ka mees on nõus kogu perega kaasa tulema…

Hinnakem koos oldud aega ja ühiseid tegemisi, mida mäletada ka vanaduspõlves! LaitseRallyPargi Mängudemaja ja liikluslinnak annab selleks võimaluse iga päev.

Fotod: LaitseRallyPark, Janek Šafranovski


KÜLASTUSINFO

Autor Annike Rannapalu
Annike Rannapalu on LaitseRallyPargi müügijuht ja usin aktiivse eluviisi propageerija. Ta kutsub kõiki üles rohkem oma lastega tegelema ning ka ise elust rohkem rõõmu tundma!